Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Tragiczny wypadek na drodze śmierci nr 8 pod Augustowem. Zginęło 8 osób.

Policjanci i strażacy usuwają skutki wypadku, do którego doszło w Szczebrze koło Augustowa. Zderzyły się tam czołowo dwa pojazdy: cysterna i litewski bus Merecedes Sprinter. W wyniku wypadku zginęło osiem osób: sześć kobiet, pasażerek busa oraz kierowcy obu aut. Katastrofę przeżyła tylko jedna kobieta. Ostateczna liczba ofiar nie jest jednak znana. Z podaniem tej informacji policjanci wstrzymują się do czasu uprzątnięcia roztrzaskanych pojazdów.

Do zdarzenia doszło kilka minut po północy na prostym odcinku drogi w miejscowości Szczebra położonej 10 kilometrów od Augustowa. Tir - cysterna wiozący mleko zjeżdża na lewy pas drogi i uderza w jadący z naprzeciwka litewski bus -opowiada rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku Jacek Dobrzyński. W wyniku silnego uderzenia oba pojazdy wpadają do przydrożnego rowu, a ciężarówka dodatkowo uderza w drzewo, które doszczętnie miażdży jej kabinę. 45- letni kierowca ginie na miejscu. Zderzenia nie przeżył też 42 – letni Litwin, kierujący busem oraz sześć podróżujących nim Litwinek. Z katastrofy cudem ocalała tylko 41- letnia kobieta, która również znajdowała się w busie. Ma połamane obie nogi i przebywa teraz w augustowskim szpitalu, gdzie przeszła zabieg ortopedyczny. Liczba ofiar nie jest jednak do końca znana. Bo jak mówi Jacek Dobrzyński, by to ocenić trzeba najpierw uprzątnąć zmiażdżone pojazdy. A nie nastąpi to szybko, ponieważ strażacy muszą najpierw wypompować z cysterny 20 tysięcy litrów mleka. Tak więc jeszcze przez najbliższych kilka godzin ruch w tym miejscu odbywał się będzie wahadłowo.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę