Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Młode bociany kończą naukę latania

Naukę latania rozpoczęły w tym roku dużo później, później wykluły się młode. Także susza sprawiła, że bociany są osłabione. Niezborne i słabe często zaczepiają o linie wysokiego napięcia, lądują na drzewach, kalecząc nogi i skrzydła.


Młodym bocianom trudno pomóc. Jeżeli ptakowi nic się nie stało wystarczy go podrzucić albo przenieść w okolice gniazda a sam sobie poradzi. Chore pozostaje tylko zawieźć do weterynarza. Trzeba jednak uważać, robić to w rękawiczkach i przytrzymać dziób.
Coraz częściej grupy bocianów spotyka się także przy drogach. To nie jest jeszcze sejmikowanie - uspokajają ornitolodzy. Młode bociany z rodzicami na polach szukają pożywienia.
Bociany sejmikować zaczną po 25 sierpnia. Wtedy będą zbierać się w stada po 100-150 ptaków.
Odlecą pod koniec sierpnia i będą miały do pokonania ponad 10 tysięcy kilometrów.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę