Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Grzyby już są

Główne zdjęcie
Jerzy Pawłowski ze swojm grzybem gigantem

Dowodem może być pieczarka gigant, którą w sobotę rano znalazł jeden z mieszkańców Łomży. Grzyb wyrósł na łąkach w Lasku Jednaczewskim. Pieczarka waży ponad 60 dkg i jest zdrowa. - Z tej jednej da radę ugotować zupę dla całej rodziny – zapewnia syn szczęśliwego grzybiarza Jerzego Pawłowskiego.

Pan Jerzy na grzyby w podłomżyńskie lasy chodzi od kilku lat. To takie jego hobby na świeżym powietrzu. W tym roku grzybów jednak do tej pory nie znajdował.  
- Tata codziennie wyrusza na grzybobranie, ale do tej pory z takim okazem do domu jeszcze nie powrócił – mówi syn grzybiarza, którzy ze zdjęciami okazu przyszedł do redakcji www.4lomza.pl  
Upały w czerwcu i lipcu, sprawiły, że w lasach wyschły nawet grzybnie. Teraz jednak to się zmienia. Wilgoć i ciepło sprawiły, że grzyby, a przynajmniej ten, którego znalazł nasz grzybiarz, rosną jak na drożdżach.   
- Obok tego giganta było kilka mniejszych pieczarek – dodaje.
Pan Jerzy Pawłowski poza lasem w Jednaczewie grzyby za zwyczaj zbiera jeszcze w lasach Janowie i Drozdowie. Liczy, że teraz z porannych spacerów będzie wracał z całymi koszami grzybów bo jak mówi pogoda wreszcie grzybom i grzybiarzom sprzyja.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę