Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Rzeźby Jerzego Grygorczuka - wystawa

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, przy ul. Długiej 13 zaprasza w dniu 17 sierpnia 2006 roku, o godz. 18.00 na otwarcie wystawy rzeźby Jerzego Grygorczuka. Wystawa czynna do 3 września 2006 roku.

Jerzy Grygorczuk – od ukończenia studiów na Wydziale Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (dyplom z wyróżnieniem w 1970 roku) – mieszka i pracuje w Białymstoku jako artysta rzeźbiarz. Ponadto jest wykładowcą na Wydziale Architektury Wnętrz Politechniki Białostockiej. Swoje rzeźby prezentował na 30 wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych. Jest wielokrotnym laureatem konkursu „Salon Zimowy Rzeźby” w Warszawie. Jego twórczość wyróżnia się niepowtarzalnymi rozwiązaniami plastycznymi i bogactwem rzeźbiarskich form. Jerzy Grygorczuk projektuje i realizuje pomniki, ołtarze, kaplice, rzeźby sakralne, detale architektoniczne, płaskorzeźby, medale, plakiety oraz obiekty kameralne. Jest odważny i twórczy w stosowaniu materiałów i technik rzeźbiarskich. Do realizacji swych pomysłów używa najczęściej drewna, kamienia, metalu oraz syntetycznych żywic, często łączy różne tworzywa i technologie. Z bogatego dorobku artysty na wystawę zostały wybrane 23 rzeźby (drewno polichromowane, metal, żywica) i 7 płaskorzeźb. Prace pochodzą z ostatnich dziesięciu lat. Cechuje je wysmakowana, bogata w finezyjne detale forma, niezwykła kolorystyka oraz rozbudowana treść, w której zawarte są aluzje do aktualnych wydarzeń. Jerzy Grygorczuk piętnuje negatywne przejawy życia politycznego i społecznego, a jego komentarz zabarwiony jest często gorzką ironią i ostrą satyrą. Pełne ekspresji i warsztatowej maestrii rzeźby i reliefy budują wyrazisty portret artysty bezkompromisowego, ale i wrażliwego, który z niezrównaną pasją twórczą wyraża swoją niezgodę na szerzenie się zła, obłudy i głupoty.

Grzegorz Gwizdon
pon, 14 sierpnia 2006 15:32
Data ostatniej edycji: pon, 14 sierpnia 2006 15:39:22

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę