Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: www.radio.bialystok.pl

Ginie coraz więcej młodych bocianów.

Główne zdjęcie
fot. 4lomza.pl

Młode bociany mają przed sobą bardzo trudny okres. W Podlaskiem ginie ich coraz więcej - alarmują ornitolodzy. Bociany kończą właśnie naukę latania. Niezborne i słabe zaczepiają często o linie wysokiego napięcia, ladują na drzewach, uszkadzają sobie nogi i skrzydła. Nauka latania rozpoczęła się w tym roku dużo później m.in dlatego że późno wykluły się młode. Także susza sprawiła że bociany są osłabione - mówi Łukasz Mejna z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Młodym bocianom trudno jest pomóc. Jeżli ptakowi nic się nie stało wystarczy go tylko podrzucić albo przenieść w okolice gniazda a on już sam sobie poradzi. Chore ptaki pozostaje tylko zawieźć do weterynarza. Trzeba jednak uważać , robić to w rękawiczkach i przytrzymać dziób.

Coraz częściej grupy bocianów spotyka się także przy drogach. To nie jest jeszcze sejmikowanie - uspokajają ornitolodzy. Bociany sejmikować będą dopiero po 25 sierpnia. Wtedy zbierają się w stada po 100 - 150-ąt ptaków. Na razie na polach widzimy bocianie rodziny. Młode z rodzicami szukają pożywienia.Bociany odlecą od nas pod koniec sierpnia. Mają do pokonania trasę ponad 10-ciu tysięcy kilometrów.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę