Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: www.radio.bialystok.pl

Dzięki opadom poprawia się poziom wód gruntowych w regionie.

Ostatnie opady deszczu podwyższyły poziom wód gruntowych i dobrze wpłynęły na łąki - informuje Biuro Prognoz Hydrologicznych w Białymstoku. Jak mówi Małgorzata Wakuluk synoptyk-hydrolog z biura - poziom wód gruntowych tylko w ciągu ostatniej doby wzrósł o 10 centymetrów i wciąż się powiększa . Najwięcej deszczu bo 50 litrów na metr kwadratowy spadło w ciągu doby na południu regionu w okolicach Brańska i doliny Bugu nawet do 80 litrów na metr kwadratowy. Opady były mniejsze na północy . W Białymstoku spadło 30 litrów na metr kwadratowy , w dolinie Narwii od 10 do 30 litrów, a w dolinie Biebrzy od 25 do 40 litrów na metr kwadratowy. W dolinie Bugu spadło najwięcej deszczu od 45 do blisko 90 litrów na metr kwadratowy. Jak dodała Małgorzata Wakuluk takie opady nie są anomalią i występowały już wielokrotnie w regionie.

Zdarzało sie nawet że latem na metr kwadratowy spadało 100 litrów deszczu, Jak wynika z informacji Biura Prognoz Hydrologicznych w Białymstoku Instytutu Meterologii i Gospodarki Wodnej dzięki opadom po długotrwałej suszy przekroczona została miesięczna norma opadów w naszym regionie. To powinno pomóc przyrodzie i rolnikom.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę