Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Bursztynowy Kierec z Łomży do Krakowa i Łomży

Główne zdjęcie
Laureaci Kierca 2004

Marita Benke – Gajda z Krakowa i Zakład Usług Informatycznych Novum z Łomży to laureaci tegorocznej nagrody “Bursztynowy Kierec”. Nagroda przyznawana jest przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży, a jej celem jest uhonorowanie bezinteresownej, często długoletniej współpracy oraz wkładu w rozwój, działalności i popularyzację Muzeum.

Nagroda jest miniaturą tradycyjnego elementu zdobniczego wnetrza chaty kurpiowskiej. Kierec wykonany jest z odpowiednio dobranych bryłek bursztynu, młodych szyszek i słomy.
Nagroda została zaprojektowana i wykonana przez pracowników Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży - Bronisławę Naleśniak i Przmysława Adamowskiego. Do tej pory dostało ją 22 osoby i instytucje wspierające łomżyńskie Muzeum. Wręczenie “Bursztynowego Kiereca” tegorocznym laureatom odbyło się w sobotę (15.05.2004) w samo południe w siedzibie Muzeum przy ul. Krzywe Koło 1.

Dotychczasowi laureaci nagrody

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę