Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

W pojedynku o działki Łomża – SM Perspektywa 1 : 1

Sąd Apelacyjny w Białymstoku uchylił decyzję Sądu Okręgowego w Łomży, który oddalił wcześniej pozew Ratusza przeciwko zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa. Pozew dotyczył zwrotu dwóch działek, - jednej przy ul. Rycerskiej, drugiej przy ks. Janusza (obok budynku po telekomunikacji) do których spółdzielnia ma prawo wieczystego użytkowania i które to prawo jesienia ubieglego roku Perspektywa chciała sprzedać osobom prywatnym.

Ratusz, zażądał zwrotu działek, które spółdzielnia chciała sprzedać, a które dwadzieścia parę lat wcześniej od miasta dostała za darmo. Ratusz argumentował że będą one przeznaczone niezgodnie z podpisanym w latach 80-tych aktem przekazania - miały one posłużyć pod budowę osiedla mieszkaniowego, a skoro teraz Perspektywa chce je sprzedać to znaczy że są jej już nie potrzebne, a więc powinny wrócić miasta.
SM Perspektywa nie chciała jednak tego uczynić, stąd pozew do Sądu aby ten przymusił zarząd spółdzielni do zwrotu działek. Sąd Okręgowy w Łomży, który sprawą zajmował się uznał pozew za niezasadny i sprawę oddalił. Od tego orzeczenia Ratusz wniósł apelację i teraz Sąd Apelacyjny w Białymstoku ją uznał. Sąd Apelacyjny polecił Sądowi Okręgowemu w Łomży ponownie zajęcie się pozwem Ratusza.

Wyrok sądu apelacyjnego oznacza też, że w dalszym ciągu Spółdzielnia Perspektywa w nie może sprzedać praw do tych działek. Przypomnijmy zgodnie z przedwstępnymi umowami sprzedaży, które spółdzielnia zawarła cena 1 mkw sprzedawanych działek wyniosła 60 zł. To sześć razy taniej od ceny jaką za 1 mkw ziemi, dostał prywatny przedsiębiorca sprzedając działkę oddaloną od jednej z nich zaledwie o kilkanaście metrów. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że nabywcą niemal 1200 m2 działki znajdującej się przy budynku po Telekomunikacji Polskiej miał być jeden z członków Rady Nadzorczej SM Perspektywa, a Spółdzielnia przed sprzedażą działek nie zorganizowała niczego co by choć przypominało przetarg.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę