Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Projekty na rzecz niepełnosprawnych

Do 30 czerwca 2004 roku do Komisji Europejskiej można składać wnioski o dofinansowanie pilotażowych projektów na rzecz osób niepełnosprawnych. W konkursie mogą brać udział podmioty zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego i pozarządowego - w tym obowiązkowo co najmniej jedna organizacja osób niepełnosprawnych. Program realizowany jest przez Dyrekcję Generalną Zatrudnienia i Polityki Społecznej Komisji Europejskiej.


Działania projektu mogą dotyczyć: wdrażania polityki promocji równych szans osób niepełnosprawnych na wszystkich poziomach polityki, promowania działalności i uczestnictwa osób niepełnosprawnych w biznesie, zniesienia barier architektonicznych w budynkach użyteczności publicznej.
Projekty mogą być składane przez konsorcja lub porozumienia instytucji z co najmniej 5 państw członkowskich poszerzonej Unii Europejskiej.
Organizacje składające projekty mogą zwrać się o dofinansowanie, które może wynosić od 180 000 do 500 000 euro. Komisja Europejska pokrywa do 80 procent kosztów projektu, zatem składające wniosek organizacje muszą zapewnić wkład własny w wysokości co najmniej 20 procent. Realizacja projektu powinna się rozpocząć przed końcem 2004 roku i nie może przekraczać 24 miesięcy.
Szczegółowe informacje na internetowych stronach Komisji Europejskiej: europa.eu.int/comm/employment_social/calls/2004/vp_2004_008/tender_en.htm
Termin składania wniosków mija 30 czerwca 2004 roku.

Jacek Babiel

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę