Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Granty na małe projekty infrastrukturalne na granicy wschodniej

Wnioski o dofinansowanie projektów mogą składać organizacje typu non-profit, NGO oraz samorządy z województw wschodnich granic Polski. Składający wnioski mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości od 50 000 do 300 000 euro. W czterech województwach, do których skierowany jest konkurs, zgłaszający swój udział będą musieli zapewnić realizację założonych projektów oraz tzw. wkład własny do projektu. Powinien on wynosić nie mniej niż 25 procent kosztów kwalifikowanych, co oznacza, że grantodawca w przypadku pozytywnej oceny wniosku deklaruje dofinansowanie w wysokości do 75 procent.

Wnioski należy składać we właściwych terytorialnie dla poszczególnych województw siedzibach euroregionów.
Dla województwa warmińsko-mazurskiego, właściwym jest Euroregionu Bałtyk. Dodatkowym wymogiem stawianym dla startujących w konkursie jest to, że projekt realizowany przez instytucję lub organizację z polski musi być realizowany z partnerem z terenu Obwodu Kaliningradzkiego. Więcej informacji na temat konkursu: www.eurobalt.org.pl
Chętni z województwa podlaskiego powinni zgłaszać się do Euroregionu Niemen. W tym przypadku projekt musi być realizowany z partnerem z terenu Białorusi. Więcej informacji na temat konkursu: www.euroregion-puszczabialowieska.prv.pl
Organizacje i instytucje z terenu województwa lubelskiego powinny zgłaszać się do Euroregionu Bug. Projekty zgłaszane przez organizacje muszą przewidywać realizację z partnerami z Białorusi i Ukrainy.
Więcej informacji na temat konkursu: www.euroregion-bug.w4u.pl
Beneficjenci z województwa podkarpackiego powinni zgłaszać się do Władza Wdrażająca Program Współpracy Przygranicznej Phare. Projekty na tym terenie powinny być realizowane z partnerem z terenu Ukrainy.
Więcej informacji na temat konkursu: www.wwpwp.it.pl
Wszystkie projekty powinny przyczynić się do realizacji celów programu w takich dziedzinach jak: rozwój gospodarczy, turystyka, środowisko naturalne, współpraca kulturalna.
Dokładne adresy oraz wymogi szczegółowe, jakie powinny spełniać składane wnioski oraz wytyczne dla wnioskodawców znajdują się na stronach internetowych euroregionów.
Termin przesyłania wniosków dla beneficjentów ze wszystkich województw mija 29 czerwca 2004 roku.

Jacek Babiel

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę