Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pierwszą w tym roku, nielegalną plantację makową odkryli łomżyńscy policjanci

Plantacja była we wsi Choszczewo w gminie Piątnica. Rolnik uprawiał mak na 120 metrach kwadratowych. Twierdził, że uprawę zamierzał przeznaczyć na własne potrzeby, a o zakazie uprawu maku nie słyszał. Po udokumentwoaniu znaleziska i pobraniu prób do badań na zawartośc mleczka makowego, policjanci plantację zniszczyli.

Nadkomisarz Piotr Klima - naczelnik wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży powiedział Radiu Białystok, że nielegalne uprawy maku należą już dziś do rzadkości. Proceder został ograniczony znacznie po wprowadzeniu w życie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Nie wiele jednak osób wie, że mak można uprawiać legalnie. Po zezwolenie należy zwrócić się do gminy. Należy jednak przedstawić wiarygodną koncepcję zabezpieczenia plantacji przed dostępem osób postronnych, zwłaszcza narkomanów. Za nielegalne uprawy grozi kara ograniczenia wolności do 2 lat oraz kara grzywny.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę