Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Złodzieje okradają nasze mieszkania korzystając z naszej naiwności

Grupa podająca się za obcokrajowców okrada mieszkania w Łomży. Wykorzystując naiwność właścicieli wchodzą do środka prosząc o szklankę wody. "W ten sposób okradli od początku miesiąca kilka mieszkań" - mówi Jan Kuśmirek z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. "Kobieta i mężczyzna posługujący się językiem polskim i obcym. Weszli do mieszkania pod pretekstem napicia się wody. Wykorzystując nieuwagę mieszkańców ukradli znaczną sumę pieniędzy."


   Złodzieje podają się także za pracowników różnych firm. Dlatego policjanci apelują o ostrożność. "O nie wpuszczanie do mieszkań obcych osób, które podają się za pracowników telekomunikacji czy rejonu energetycznego, a także osób, które chcą się napić wody." Złodzieje często nie muszą stosować takich wybiegów. Wchodzą do domów i mieszkań przez otwarte okna, albo niezamknięte drzwi. Właśnie tak kilka dni temu złodzieje weszli do jednego z łomżyńskich mieszkań. Kiedy jego właściciele spokojnie spali złodzieje wynieśli sprzęt audio video. Żeby nie dopuścić do takich sytuacji policjanci proszą o większą czujność. Jeżeli zauważymy obce osoby, które kręcą się koło naszych domów - prośmy o pomoc policję. "Dyżurny wyśle pod wskazany adres patrol, który sprawdzi podejrzane osoby" Według policjantów to właśnie czujny sąsiad jest najlepszym sposobem na zabezpieczenie naszego mieszkania albo domu przed włamaniem.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę