Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wojewoda zajął się sprawą konfliktu między Generalną Dyrekcją i prezydentem Łomży

Podlaski Urząd Wojewódzki bada sprawę obecności TIRów na tej drodze na wniosek Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Poprosiła ona o pomoc wojewodę w związku z konfliktem z władzami Łomży na temat ciężkich samochodów w mieście i moście na Narwi. Wojewoda wszczął dzisiaj postępowanie w sprawie drogi nr 61. Jak powiedziała mi Lidia Stupak pełniąca obowiązki rzecznika wojewody, do łomżyńskiego ratusza wpłynie prośba o udostępnienie badań wytrzymałości mostu, na które powołuje się prezydent Jerzy Brzeziński.

Według nich po łomżyńskim moście nie mogą jeździć samochody o masie całkowitej większej niż 30 ton. Dopiero po porównaniu dokumentów dostarczonych przez łomżyński samorząd i białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wojewoda podejmie decyzje co dalej z TIRami na drodze nr 61. Teraz według decyzji Dyrekcji przez Łomżę i most na Narwi mogą jeździć samochody o masie całkowitej 40 ton. Prezydent Łomży uważa jednak, że tak ciężkie samochody mogą uszkodzić most. Dlatego zgodnie z jego decyzją na drogach dojazdowych do przeprawy postawione są znaki ograniczające ruch - zgodnie z nimi przez most mogą przejechać najwyżej 30 tonowe ciężarówki. Prezydent złożył także doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Generalną Dyrekcję przy podejmowaniu decyzji o powrocie ruchu ciężkiego do Łomży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę