Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Znaleziono pociski i amunicję artyleryjską z czasów wojny.

Około 600 sztuk pocisków i amunicji artyleryjskiej pochodzącej z okresu II wojny światowej wywieźli saperzy z centrum Wysokiego Mazowieckiego. Na niewypały natrafiono podczas budowy parkinku, ukryte były, prawdopodobnie od wojny, na zaledwie kilkudziesięciocentymetrowej głębokości. W tym samym rejonie miasta na podobny arsenał natrafiono 20 lat temu przy kładzeniu sieci wodociągowej, obecne znalezisko jest prawdopodobnie częścią tej samej całości.


 Saperzy przy pomocy wykrywaczy zbadali najbliższą okolicę i wszystko wskazuje na to, że więcej równie niemiłych niespodzianek nie ma już w tym rejonie miasta. Jak twierdzi policja wysokomazowiecka, co jakiś czas podczas prac polowych lub, jak obecnie, drogowych, zgłaszane jest odnalezienie niewypałów i niewybuchów, ale przez ostatnich kilkadziesąt lat nie było w samym mieście znaleziska na taką skalę.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę