Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Laureaci Konkursu Historycznego "Epoka Prymasa Tysiąclecia"

65 uczniów z 22 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województw podlaskiego i mazowieckiego rywalizowało w Czyżewie w IV Konkursie Historycznym "Epoka Prymasa Tysiąclecia". Wśród 10 szkół średnich bezkonkurencyjny okazał się Zespół Szkół Rolniczych w Krzyżewie, którego uczniowie: Tomasz WOŁPIUK i Łukasz CZARNOWSKI zajęli dwa pierwsze miejsca i wywalczyli drużynowe zwycięstwo dla swojej szkoły. Na trzeciej pozycji uplasowała się Justyna ZAKRZEWSKA- uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie.


 W gronie 35 gimnazjalistów najwięcej o życiu i działalności prymasa Stefana Wyszyńskiego wiedział Adrian ZAJKOWSKI z Gimnazjum Miejskiego w Zambrowie (ta szkoła zwyciężyła drużynowo), drugie miejsce zajął Karol BORAWSKI z Katolickiego Gimnazjum w Łomży, trzecie- Wioletta TYMIŃSKA ze szkoły w Bogutach Piankach. Odpowiedzi młodych znawców "Epoki Prymasa Tysiąclecia" oceniało jury w skład którego wchodzili m.in. pracownicy naukowi z Uniwersytetu w Białymstoku, Instytutu Pamięci Narodowej i Instytutu Prymasowskiego w Warszawie.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę