Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Dziś urodziny jutro imieniny

Biskup Stanisław Stefanek ordynariusz diecezji łomżyńskiej przez dwa dni będzie świetował. Dziś przypadają jego 68 urodziny, a jutro imieniny. Biskup Stanisław urodził się 7 maja 1936 r. w Majdanie Sobieszczańskim. Na kapłana został wyświęcony w 1959 roku w Towarzystwie Chrystusowym w Poznaniu.


W lipcu 1980 mianowany biskupem tytularnym Forilimpopoli i ustanowiony biskupem pomocniczym w Szczecinie, a konsekrowany 24 sierpnia 1980 r. w katedrze szczecińskiej. Od 1993 r. dyrektor Instytutu Studiów nad Rodziną Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie UKSW). Dnia 26 października 1996 r. mianowany Biskupem Łomżyńskim, objął diecezję w kanoniczne posiadanie 28 października 1996 roku, odbył uroczysty ingres do katedry łomżyńskiej 17 listopada 1996 roku. Zawołanie biskupie: " In omnibus Christus"

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę