Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Odkrywanie tajemnic

W budynku przy ul. Nowogrodzkiej 5 w Łomży byli mordowani ludzie - taka jest konkluzja prokuratora Zbigniewa Kulikowskiego z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, który dziś na tej właśnie posesji prowadził czynności procesowe. Szczególne wrażenie na prokuratorze Kulikowskim wywarł jego pobyt w dziewięciu piwnicach budynku przy Nowogrodzkiej 5, które funkcjonariuszom łomżyńskiej UB-ecji służyły za cele do przetrzymywania "wrogów ustroju". Na ścianach w trzech celach zachowały się napisy, wykonane przez aresztantów m. in. "Matko Boska Częstochowska Królowo Polski zlituj się nad nami", nazwiska i miejscowości, daty. Zachowały się także dwa karcery dla szczególnie opornych, z oryginalnymi numerami na drzwiach, wizjerami i klapami służącymi m.in. do podawania posiłków.


Na podwórzu w starych budynkach gospodarczych także zachowały się metalowe drzwi i betonowe żłoby, przy których funkcjonariusze UB wiązali swoje konie. Zdaniem prokuratora Kulikowskiego niezbędne będzie zbadanie gruntu w celach i na posesji przy użyciu georadaru lub świdrów archeologicznych. Prokurator Zbigniew Kulikowski, w imieniu IPN apeluje do mieszkańców Łomży, którzy dysponują jakąkolwiek wiedzą na temat działalności UB w Łomży o kontakt: Białystok, ul. Warsztatowa 1 a.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę