Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Kierec 2006

BURSZTYNOWY KIEREC - to nagroda przyznawana przez Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży od 1996 roku. Jej celem jest uhonorowanie bezinteresownej, często wieloletniej współpracy oraz wkładu w rozwój, działalność i popularyzację naszego Muzeum. Nagroda jest miniaturą tradycyjnego elementu zdobniczego wnętrza chaty kurpiowskiej. Wykonana jestz bryłek bursztynu, młodych szyszek i słomy.

Laureaci edycji z 2006 roku:
PAŃSTWO DOROTA I MICHAŁ
SALAMONOWIE,

DOROTA SALAMON jest aktorką Teatru Żydowskiego w Warszawie. W swoim repertuarze ma kilkaset pieśni popularyzujących kulturę jidysz (i nie tylko).Śpiewa w różnych językach występując solo oraz w licznych spektaklach granych w kraju i za granicą.
MICHAŁ SALAMON od ukończenia studiów na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie współpracuje z gwiazdami sceny i estrady jako akompaniator. Wielką pasją państwa Salamonów jest propagowanie folkloru kurpiowskiego za pośrednictwem założonej przez siebie “Fundacji na Wsi - Europejskiego Centrum Promocji Kultury, Sztuki i Ochrony Przyrody Kurpi i Podlasia. W obszarze zainteresowań Fundacji znalazła się także współpraca z Muzeum w Łomży, która zaowocowała wiosną 2005 roku naszym udziałem w “Spotkaniach z polską turystyką” w Warszawie. W czerwcu 2005 roku Dorota Salamon, przy akompaniamencie Michała Salamona, wystąpiła z pięknym recitalem, który uświetnił obchody trzydziestolecia Galerii Sztuki Współczesnej. Państwo Salamonowie z właściwym sobie, bezinteresownym zaangażowaniem włączyli się także w organizację “Skansenowskich Spotkań” i “Niedzieli na św. Rocha” odbywających się co roku w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę