Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Forteczny Piknik Militarny "Wiwat Maj"

W sobotę 6 maja z okazji Fortecznego Pikniku Militarnego organizowanego dla samorządowców powiatu łomżyńskiego przez Stowarzyszenie "KLUB FORT" Grupa Rekonstrukcji Historycznej SGO "NAREW" zorganizowała bitwę o forty.

Gdy uczestnicy pikniku po strzelaniu odbywali małą wycieczkę po części fortu III nagle znależli się w samym centrum potyczki wojsk niemieckich z 21 Dywizji Piechoty z oddziałami polskimi 33 Pułku Piechoty 18 Łomżyńskiej Dywizji Piechoty oraz Strzelcami z 9 Pułku Strzelców Konnych z Grajewa. Krótkie ale intensywne "przygotowanie artyleryjskie" strony niemieckiej poprzedziło szturm na pozycje obrońców. Załamał się on w końcowej fazie dzięki szybko przeprowadzonemu manewrowi oskrzydlającego prawą flankę atakująych, przeprowadzony właśnie przez 9PSK. W efekcie tego manewru ci z atakującyh którzy nie zgineli bezpośrednio w walce zmuszona była do poddania się. Zanim zjedliśmy wojskową grochówkę trzeba było jeszcze ugasić przy pomocy saperek i gałęzi mały pożar trawy powstały przez wybuchające środki pozoracji pola walki. Na koniec pamiątkowe zdjęcia. A oto foto relacja z pola walki.
Foto: Ostatnie chwile
Foto: Poczet sztandarowy - otwarcie imprezy
Foto: W trakcie pikniku
Foto: Lance Strzelców 9PSK z Grajewa
Foto: Narada wojenna
Foto: W oczekiwaniu na wroga
Foto: Niemcy przed atakiem
Foto: Skryte podejście
Foto: Rozwinięcie natarcia
Foto: Natarcie w toku
Foto: A granaty wybuchają dookoła
Foto: Finał bitwy o Forty
Foto: Frateryzacja oddziałów
Foto: Po sobie trzeba
Foto: Pamiątkowe zdjęcie
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę