Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Wolfschanze - Wilczy Szaniec

Nasza grupa miała okazję jako jedyna do tej pory oficjalnie pokazać się w mundurach z epoki na terenie słynnego Wolfschanze - Wilczego Szańca - Kwatery Głównej Hitlera w Prusach Wschodnich mieszczącej się w pobliżu m. Gierłoż nieopodal Kętrzyna. Wcześniej występowali tam jedynie statyści na planie zdjęciowym serialu "Sensacje XX Wieku" Bogusława Wołoszańskiego o zamachu na Hitlera.

Pobyt nasz wiązał się z kręceniem prze TVP3 zdjęć do filmu reklamowo-turystycznego na zlecenie Urzęu Marszałkowskiego województwa Warmińsko-Mazurskiego promującego region, jego historię i zabytki.

Kwatera przyjęła nas pierwszym atakiem zimy tego roku. W scenach udział brali jedynie rekonstruktorzy z 42 Pionier Batalion WH w umundurowaniu zimowym i letnim w zależności od potrzeb ujęcia.

Dodatkowo towarzyszył nam kolega na motocyklu z koszem. Uzbrojenie wynikało z zapotrzebowania planu gdyż na terenie Wolfschanze obowiązywał całkowity zakaz noszenia jakiekolwiek broni w tym osobistej dotyczący zarówno zwykłych żołnierzy jak i wysoko postawionych notabli. Wyjątkiem byli żołnierze służby wartowniczej i osobista ochrona Wodza III Rzeszy. 

Zdjęcia kręcono na terenie byłego kasyna oficerskiego gdzie dostaliśmy zgodę na rozpalenie ogniska wewnątrz ruin budynku oraz w pobliżu głównego bunkra Hitlera. Kolumna "marszowa" w drodze na teren zbiórki poniosła straty materialne jak i "psychiczne" ;) z powodu niesprzyjających warunków drogowych. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę