Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Inscenizacja "Obrona Nowogrodu 1939r"- 2008r.

Inscenizacja "Obrona Nowogrodu 1939r" Jeszcze tylko kilka dni i bitwa o Nowogród rozegra się już po raz czwarty! Trwają ostatnie przygotowania. W tym roku, tak jak dwa i trzy lata temu, inscenizacja odbędzie się przy schronie nad Narwią. Szturm na schron rozpocznie się 24 sierpnia 2008 roku o godzinie 14. Niemcy zaatakują z rzeki.... Polacy będą się zaciekle bronić. W odtworzeniu scen jak z września 1939 pomogą nam przyjaciele z Grup Rekonstrukcji Historycznej m.in. z Kozienic, Tomaszowa Mazowieckiego, Iłży, Białegostoku, Sokółki. Na polu walki będzie ponad 60 żołnierzy w mundurach polskich i niemieckich. Stowarzyszenie Moto Retro wesprze nas motycklami Efekty specjalne zapewni firma pirotechniczna . Przed inscenizacją zapraszamy na pokaz sprzętu i uzbrojenia Grup Rekonstrukcji Historycznej ( godz. 11 plac przy Hotelu Zbyszko), a po bitwie na piknik wojenny. Serdecznie zapraszamy.

Przeraźliwy huk, wybuchy, strzały i dym- ktoś kto nie był w niedzielę 24 sierpnia w Nowogrodzie mógłby pomyśleć, że jest to początek dramatycznej relacji działań wojennych. Na szczęście nic z tych rzeczy.
W taki oto sposób Nasza Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Narew” postanowiła już po raz kolejny uczcić pamięć o ciężkich bojach jakie miały miejsce w dniach 6-11 września 1939 roku właśnie w pobliżu Nowogrodu. Niemcy, mimo znacznej przewagi liczebnej i technicznej, przez kilka dni bezskutecznie próbowali przekroczyć linię rzeki Narew, a to wszystko dzięki męstwu, ogromnemu poświeceniu i doskonałemu wyszkoleniu Polskiego Żołnierza. Niestety pod naporem ogromnej przewagi najeźdźcy mur jaki stworzyli Polacy zostaje zburzony, a wróg wlewa się w głąb kraju, lecz Polska nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
Udział w inscenizacji „Obrona Nowogrodu” wzięło ponad 60 rekonstruktorów m. in .z Grajewa, Białegostoku,Sokółki,Tomaszowa Mazowieckiego,Kozienic,Iłży,Skarżyska Kam.Zambrowa i Łomży.

Całe, niewątpliwie wyjątkowe widowisko obejrzało kilka tysięcy widzów, którzy byli pod ogromnym wrażeniem, perfekcyjnie wykonanej pirotechniki oraz ciekawego scenariusza.
Zgromadzeni mogli ujrzeć m. in. sąd polowy nad szpiegami niemieckimi oraz desant niemieckiego oddziału szturmowego z łodzi

Zapraszam do obejrzenia galerii autorstwa Igora Kohutnickiego

 

tekst:Gooodles,Lothar

foto:I.K.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę