Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Łomży

Obchody Trzeciomajowego świętą mieszkańcy Łomży tradycyjnie rozpoczynają od złożenia kwiatów w miejscach, które zaznaczyły się w tragicznej historii miasta podczas powstań i walk oraz zrywów wolnościowych. Są to m.in. pomnik powstańców z 1863 r. na tzw. "mokrej łączce" przy Szosie zambrowskiej, na starym cmentarzu gdzie spoczywają żołnierze polegli w obronie miasta w 1920 roku, a także harcerz Leon Kaliwoda - ostatnia ofiara walk na ulicach Łomży w 1918 roku. Świeżych kwiatów i zniczy nie zabraknie z pewnością także przy pomnikach żołnierzy 33 pułku piechoty, Armii Krajowej, harcerek i harcerzy poległych w walkach o wolność Ojczyzny, a także pod murami byłego więzienia, w którym swoich wrogów torturował carat, a potem okupanci sowieccy i niemieccy.


O 9.30 na Placu Papieża Jana Pawła II zbiorą się poczty sztandarowe miasta Łomży, łomżyńskich zakładów pracy, szkół, organizacji społecznych i kombatanckich. Odbędzie się tu ich uroczysta odprawa. Potem wszystkie poczty w asyście mieszkańców Łomży przedefilują do Katedry, gdzie punktualnie o 10.00 ordynariusz diecezji, bp Stanisław Stefanek rozpocznie uroczyste nabożeństwo w intencji Ojczyzny. Po południu w Parku imienia Wagów Łomżanie bawić się będą na muzycznej majówce. Wystąpią zespoły młodzieżowe z Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych, kapela kurpiowska, a także Łomżyńska Orkiestra Kameralna i soliści - Anna Jeremus - sopran i Krzysztof Marciniak - tenor.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę