Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: www.radio.bialystok.pl

Podlaskie: jest nas poniżej miliona 200 tysięcy

Z roku na rok maleje liczba ludności województwa podlaskiego. Po raz pierwszy spadła poniżej miliona 200 tysięcy mieszkańców - wynika z najnowszych danych Urzędu Statystycznego w Białymstoku. W porównaniu do marca 2005 roku jest nas mniej o ponad 2 tysiące 700 osób. Taka tendencja, utrzymuje się od kilku lat. Jeszcze w 2001 roku w podlaskiem mieszkało o 20 tysięcy osób więcej niż teraz.

Przyczyną przede wszystkim są wyjazdy za granicę i do innych regionów kraju. W ciągu ostatniego roku z podlaskiego na stałe wyemigrowało o 2000 osób więcej niż tu przyjechało. A wyjeżdżają głównie ludzie młodzi. Coraz większy odsetek mieszkańców regionu stanowią osoby po 65 roku życia. Poza tym cały czas utrzymuje się ujemny przyrost naturalny - oznacza to, że rodzi się mniej osób niż umiera. Co prawda ciągle wzrasta liczba zawieranych małżeństw - w 2005 roku było ich o 370 więcej niż w poprzednim roku jednak nie każde małżeństwo decyduje się na dziecko.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę