Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Doradca Andrzeja Leppera otwiera listę

Samoobrony do parlamentu europejskiego w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim. Bolesław Borysiuk współtworzył program społeczno-gospodarczy tej partii. Dziś Samoobrona przedstawiła w Białymstoku listę kandydatów do parlamentu europejskiego. Są to osoby mało znane w regionie. 5 osób pochodzi z Warmii i Mazur, 4 z Podlasia. Jednak lider listy na co dzień mieszka w Warszawie. Borysiuk zajmował się w latach '90 promocją polskich towarów na rynkach wschodnich. W latach '80 specjalizował się zaś w wydawaniu i popularyzowaniu w Polsce rosyjskich bajek, literatury pięknej i ...gry w szachy. Był aktywnym działaczem Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Teraz doradza Andrzejowi Lepperowi. Na liście znaleźli się m.in wiceprzewodniczący Samoobrony w powiecie białostockim Tomasz Gan oraz Zenon Zawadzki - ekonomista , który przedstawia siebie jako Nikodema Dyzmę z Łomży.

Kandydaci zgłaszali się na specjalne rozmowy kwalifikacyjne do samego Andrzeja Leppera i to on decydował kto, gdzie kandyduje - mówi poseł Mieczysław Aszkiełowicz z Olsztyna. Jednak wiceprzewodniczący Samoobrony na Podlasiu Andrzej Chmielewski nie kryje, że najważniejsza przy doborze kandydatów była lojalność wobec partii. Kandydaci podpisywali umowy cywilno-prawne, które nakładają kary finansowe za brak lojalności. Ile kosztuje lojalność w samoobronie, nikt nie chciał na konferencji prasowej zdradzić. Nieoficjalnie mówi sie o 12 tysiącach złotych. Lider listy Bolesław Borysiuk dość specyficznie pojmuje rolę eurodeputowanych. Powinni oni jego zdaniem być kanałem informującym parlament europejski o przebiegu reform w Polsce i o tym jak społeczeństwo ocenia przystąpienie do unii. Z drugiej strony Borysiuk apelował o współprace do wszystkich europarlamentarzystów w zdobywaniu unijnych funduszy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę