Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Strażacy gaszą trawy i trzciny w Narwiańskim Parku Narodowym.

Około 5-ciu hektarów trzcin i traw pali się w Narwiańskim Parku Narodowym w okolicach Kruszewa koło Choroszczy. W akcji strażacy musieli wykorzystywać samolot gasniczy Lasów Panstwowych , gdyz teren jest bardzo niedostepny, bagnisty i nie może tam ani dojechać samochód ani dojśc pieszy ratownik - mówi młodszy brygadier Dariusz Sadowski rzecznik podlaskich strażaków. Niektóre miejsca można gasić tylko z łodzi. Po zapadnięciu zmroku samolot niestety nie będzie mógł pomagać strażakom.

Na miejscu zostaną tylko dwa samochody patrolowe , które będą pilnować by pożar się nie rozprzestrzeniał na sąsiednie trzcinowiska i las. Jak mówi Dariusz Sadowski w podlaskich parkach narodowych - zwłaszcza w Narwiańskim i Biebrzańskim co roku wybucha kilkadziesiąt pożarów. Wszystkie są bardzo trudne do gaszenia i zwykle trwa to po kilka godzin i więcej. Spokojnie mija kolejny dzień długiegio weekendu podlaskim policjantom. Nie zanotowali poważnych zdarzeń. Wzmożonego ruchu na drogach spodziewają się dopiero jutro, kiedy wypoczywający w naszym regionie turyści będą wracać do domów.


210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę