Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Studenci Uniwersytetu w Białymstoku mogą się spodziewać zmniejszenia stypendiów socjalnych.

Na razie zmniejszone zostały tylko stypendia naukowe. Cięcia są dość duże, bo od 30 do nawet 60 procent. Winą za to uczelnia obarcza Ministerstwo Edukacji i Nauki, które obniżyło dotacje na pomoc materialną. Uniwersytet otrzymał w tym roku około 9 i pół mln złotych, a spodziewał się ponad 10 mln dotacji. Stąd cięcia w stawkach stypendiów naukowych było konieczne - mówi Małgorzata Ludera z Uniwersytetu w Białymstoku. Zdaniem studentów jest "to kara za dobrą naukę".


Małgorzata Ludera przyznaje, że cięcia są duże, ale konieczne. Dlatego stypendia socjalne również mogą być zmniejszone. Uczelnię zobowiązuje bowiem do tego ustawa o pomocy materialnej dla studentów, która zakłada, że między stypendiami naukowymi i socjalnymi powinna być równowaga. Nie oznacza to jednak, że stypendia naukowe wrócą do poprzedniego stanu. Być może będą nieco większe, ale niewiele - podkreśla Małgorzata Ludera. Dodaje, że uczelnia wysłała już pismo do ministerstwa edukacji i nauki z prośbą o dodatkowe pieniądze na pomoc finansową dla studentów. Odpowiedź powinna nadejść w najbliższych dniach.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę