Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Zaproszenie


Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, przy ul. Długiej 13 zaprasza 7 kwietnia 2006 roku o godz. 18.00 na otwarcie wystawy malarstwa Haliny Eysymont. Ekspozycja będzie czynna do 4 maja.
Artystka jest absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. Aleksandra Kobzdeja w 1958 roku. W latach 1963 - 1966 była członkiem grupy „Rekonesans”. W latach 1980 - 1990 uczestniczyła w działaniach kultury niezależnej. Jest autorką portretów dziewięciu zastrzelonych górników z kopalni Wujek (znajdujących się obecnie w kaplicy w kościele blisko kopalni), portretu małego Romka Strzałkowskiego i jego matki (dla Poznania), portretów księdza Jerzego Popiełuszki i jego matki (dla Muzeum Archidiecezjalnego w Warszawie). Artystka brała udział w aukcjach na rzecz NSZZ Solidarność (Warszawa: Muzeum Narodowe - 1980, Zachęta - 1981) oraz w aukcji na Fundusz Budowy Pomnika Poległych w Gdańsku (Białystok, 1980). Halina Eysymont wielokrotnie wystawiała swoje obrazy na wystawach indywidualnych i zbiorowych, brała udział w licznych plenerach i wystawach poplenerowych. Za swe dokonania artystyczne była wielokrotnie nagradzana, m.in. Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Stołecznego Warszawy, Ministerstwa Kultury i Sztuki, Galerii Narodowej Zachęta, Muzeów w Płocku, Toruniu, Ciechanowie, Fromborku, Koszalinie, Chełmie, Żyrardowie, Wieliczce, Pułtusku, Galerii Studio, Biur Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, Łodzi, Opolu, Wydziałów Kultury w Poznaniu, Kraśniku, Urzędzie Miasta w Śremie, Muzeum Archidiecezjalnego w Warszawie oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Mottem do łomżyńskiej wystawy niech będą słowa samej autorki :” Przez całe życie w różny sposób malowałam pejzaż. Trudno więc nie korzystać z tego, czego się nauczyłam, na co się napatrzyłam. Jednak przestałam traktować krajobraz jako wzór do naśladowania, a zaczęłam jako sugestię do rozgrywki kolorów. Najważniejszy jest kolor, nie pejzaż .”

Kierownik Galerii - Karolina Skłodowska


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę