Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wiosna w koło?

Astronomiczna i kalendarzowa już u nas jest, a za oknem krajobraz... bożonarodzeniowy. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej grubość pokrywy śnieżnej w Podlaskiem sięga miejscami nawet 30 centymetrów. Ostatniej nocy śniegu znów przybyło, niestety to nie koniec ani opadów, ani mrozów. Według synoptyków na wiosnę będziemy musieli poczekać jeszcze około dwóch tygodni. Pod koniec marca wystąpi przedwiośnie, a prawdziwa wiosna przyjdzie dopiero w połowie kwietnia.

Niestety wiosna nie tylko późno przyjdzie, ale nie będzie też najcieplejsza. Podobnie ma być w lecie. Według prognoz długoterminowych szczęście dopisze jedynie tym, którzy zaplanowali urlop w sierpniu. Czym się różni wiosna astronomiczna od kalendarzowej i klimatycznej? Astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej, czyli chwili gdy Słońce w swojej wędrówce po niebie ze znaku Ryb przechodzi w znak Barana. Kalendarzowa zawsze przypada 21 marca, o czym szczególnie pamiętają uczniowie szkół, to słynny Dzień Wagarowicza. Najpóźniej przychodzi do nas wiosna klimatyczna. By synoptycy stwierdzili, że w Polsce jest wiosna, średnia dobowa temperatura musi przekraczać +5 stopni. W Podlaskiem przypada to zwykle w pierwszej dekadzie kwietnia. Niestety dziś termometry pokażą od zera do +2 stopni, nad ranem miejscami będzie nawet -10, więc na pewno nie jest to jeszcze wiosna klimatyczna.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę