Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ostrzej z chuliganami.

Zaostrzenie postępowań w stosunku do młodocianych chuliganów zapowiedział prokurator apelacyjny w Białymstoku Sławomir Luks. Do prokuratorów okręgowych rozesłał zalecenie, żeby w przypadku nieletnich i młodocianych przestępców stosowali postępowania sprawnie i szybko kierowali do sądu. Wobec brutalnych zachowań podczes zajść na stadionach, imprezach rozrywkowych czy dyskotekach wnosili do sądów wnioski o tymczasowe aresztowanie. Rodzice nieletnich przestępców muszą liczyć się z tym, że będą płacić odszkodowania za zniszczone przez ich dzieci mienie.

Zdaniem rzecznika prokuratury apelacyjnej Janusza Kordulskiego ma to przynajmniej częściowo powstrzymać młodzież przed wszczynaniem burd na imprezach masowych. Prokuratorzy będą wnioskowac do sądów, by te oprócz wymierzania kary chuliganom, wydawały zakaz wpuszczanie ich na mecze czy dyskoteki lub nakazywały wykonanie określonych prac na rzecz pokrzywdzonego. Jeśli podczas zajść dojdzie do zniszczenia mienia przestępcy albo ich rodzice będą musieli zapłacić odszkodowanie. Tam gdzie będzie dochodziło do częstych wybryków chuligańskich organizatorom będą cofane pozwolenia na przeprowadzanie imprez masowych. Takie przepisy istniały już wcześniej, ale dopiero teraz prokuratura chce z nich korzystać w sposób zdecydowany.
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę