Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Mieszkańcy Piątnicy znaleźli martwego łabędzia koło mostu łączącego Piątnicę z Łomżą

Jak twierdzą mężczyźni, którzy codziennie odwiedzają zimujące tu stado łabędzi, jeszcze wczoraj młody, najprawdopodobniej z ubiegłorocznego wylęgu łabędź, zachowywał się zupełnie normalnie. Dziś rano siedział samotnie na lodzie, w pewnym oddaleniu od liczącego ok. 40 łabędzi stada. Po chwili próbował przejść parę kroków, ale padł. Bardzo szybko na miejscu pojawili się lekarze z Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Łomży. Pod nadzorem policji, w specjalistycznych ubraniach ochronnych zapakowali ptaka do plastikowego worka, a miejsce, w którym przebywał zdezynfekowali sodą kaustyczną. Najprawdopodobniej jeszcze dziś w Łomży przeprowadzą sekcję zwłok łabędzia i w zależności od jej wyników, zutylizują zwłoki, albo tez prześlą próbki do dalszych badań w instytucie weterynaryjnym w Puławach. W tej chwili jednak nic nie wskazuje na to, byśmy mieli doczynienia z przypadkiem ptasiej grypy.


Wprawdzie Łomżę dzieli od Torunia ok. 250 kilometrów, ptaki na pokonanie tej odległości potrzebują kilku zaledwie godzin, ale padły w Piątnicy łabędź pochodzi ze stada, które koczuje w tym miejscu od kilku lat. W ostatnich dniach nie obserwowano w tym miejscu przelotnych stad jakichkolwiek ptaków. Po wykryciu w Polsce pierwszego przypadku ptasiej grypy służby weterynaryjne również w naszym regionie odbierają coraz więcej telefonów z informacjami o padłych ptakach i zwierzętach. Wojewódzki Lekarz Werynarii odbiera po kilka takich sygnałów dziennie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę