Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Niezbędne i dodatkowe wyposażenie roweru – w co się warto zaopatrzyć?

Sezon rowerowy trwa niemal przez cały rok. Jeśli lubimy ten rodzaj aktywności fizycznej, warto pomyśleć o dopasowanym do naszych potrzeb wyposażeniu rowerowym. Jakie elementy są niezbędne, a co może się przydać?

Obowiązkowe wyposażenie roweru

Obowiązkowe elementy wyposażenia roweru zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. W przypadku braku sprawności lub nieposiadania któregoś z niżej wymienionych elementów rowerzysta powinien liczyć się z możliwością otrzymania mandatu. Chodzi o:

 • światło przednie – w kolorze białym lub żółtym, które będzie świecić ciągle lub migające;

 • światło tylne – przynajmniej jeden czerwony odblask oraz oświetlenie ciągłe lub migające;

 • sprawny hamulec;

 • urządzenie wydające sygnał dźwiękowy – dzwonek.

Podczas jazdy na rowerze warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego, w czym z pewnością pomoże sprawne wyposażenie roweru.

Co może przydać się podczas jazdy na rowerze?

Dodatkowe wyposażenie roweru warto wybrać zgodnie na podstawie częstotliwości korzystania z roweru oraz tego gdzie, oraz w jakim celu jeździmy. Inne gadżety przydadzą się miłośnikowi jazdy górskiej, inne amatorowi rekreacyjnych przejażdżek. Istnieje jednak wyposażenie roweru, które sprawdzi się szerokiej grupie fanów wycieczek rowerowych.

 • Bidon – warto umieścić go w łatwo dostępnym miejscu, np. na kierownicy czy ramie roweru. Podczas jazdy szybko i skutecznie będziesz mógł ugasić pragnienie i uniknąć odwodnienia.

 • Podstawowy zestaw narzędzi – może okazać się niezwykle przydatny, gdy rower odmówi posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. Praktyczny multitool, klucze czy pompka pomogą w szybkim zażegnaniu awarii.

 • Rogi – warto wybrać najwygodniejszy dla nas model. Rogi sprawdzą się podczas dłuższej jazdy, kiedy zmiana pozycji ułożenia rąk podniesie komfort jazdy.

 • Licznik rowerowy – na rynku znajdziemy wiele zaawansowanych modeli, które przekazują dane do chmury. Czym kierować się przy wyborze licznika rowerowego? Informacje na ten temat znajdziesz między innymi tutaj: https://www.decathlon.pl/c/htc/jaki-licznik-rowerowy-kupic-sprawdz-porady_463c3480-4da3-447e-85c8-f7a1b9bac1dd.

 • Akcesoria do przewożenia bagażu – możemy zdecydować się na bagażnik rowerowy, kosz, sakwy czy plecak rowerowy.

 • Kask – w znaczący sposób zwiększa nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dzięki czemu znalezienie kasku dopasowanego do rozmiaru głowy oraz rodzaju aktywności na rowerze nie powinno stanowić problemu.

 • Uchwyt na telefon – przyda się na przykład podczas używania nawigacji GPS. Uchwyt możemy zamocować na kierownicy lub ramie roweru w wodoodpornej saszetce.

Wybór wyposażenia rowerowego w dużej mierze będzie zależeć od stylu naszej jazdy i częstotliwości korzystania z roweru. Przydatne gadżety mogą podnieść przyjemność z jazdy i stanowić motywację do dalszych treningów.

Artykuł Sponsorowany


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę