poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

W piątek startuje „Piątuś” Cup 2016

16. młodych tenisistek z Polski będzie rywalizowało w Łomży w drugim Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek „Piątuś” Cup 2016. Zawody rozpoczynają się w piątek rano na kortach III LO przy ul. Senatorskiej. - Chcemy w Łomży promować tenis, piękną dyscyplinę sportową, oraz pokazać kibicom i naszym zawodniczkom zawody tenisowe na najwyższym w Polsce poziomie w kategorii wiekowej do lat 14 – mówi Tomasz Waldziński, trener UKS Return, zaznaczając, że tym razem w turnieju wystartują trzy łomżyńskie zawodniczki.

W piątek od godz. 9.00 na kortach przy III LO tenisowe rozgrywki rozpoczną zawodniczki mające od 12 do 14 lat. Przyjadą m.in. z Warszawy, Gdańska czy Łodzi. Ze zgłoszonych do turnieju najwyżej w rankingach Polskiego Związku Tenisa – na 10. miejscu - rozstawiona jest Martyna Szynkowska z  UKS RP Sport Olsztyn. Wśród tenisistek, których gry będzie można obserwować przez trzy dni są trzy zawodniczki UKS Return Łomża: Aleksandra Czerwińska (69. w rankingu PZT), Katarzyna Przybyszewska (128.) i Maja Cyndzas (133.)
- Turniej będzie rozgrywany systemem grupowym każdy z każdym, przez co pierwszy mecz przegrany nie będzie dyskwalifikował z dalszych rozgrywek – podkreśla Tomasz Waldziński. - 16. zawodniczek zostanie rozlosowanych na cztery grupy, a zwyciężczynie zagrają każda z każdą o pierwsze miejsce; zdobywczynie drugich miejsc o drugie itd. Sędzią zawodów będzie Janusz Sewastianow bardzo ceniony sędzia PZT z wieloletnim doświadczeniem.

Organizatorami turnieju są: III LO w Łomży, UKS Return Łomża i OSM Piątnica. Spółdzielnia to także sponsor główny turnieju, a wsparcia finansowego organizatorom udzielił również Urząd Miasta Łomża.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0