Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Piątuś Cup już po raz 9.

Główne zdjęcie
Magdalena Biedrzycka

15 zawodniczek zakwalifikowano do turnieju tenisowego Piątuś Cup rozgrywanego na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. Organizatorzy zapraszają kibiców do podziwiania jednych z najlepszych zawodniczek w Polsce do 12 roku życia, wśród których są dwie reprezentantki Łomży. Zwyciężczynię poznamy po południu w poniedziałek.

Zgłoszenia do turnieju wysłało 27 zawodniczek, ale organizatorzy z Klubu Return z Łomży zakwalifikowali 16. Niestety jedna zachorowała i na kortach zameldowało się 15 uczestniczek z całego kraju. 

- Bardzo się cieszę, że nasze dzieci z Łomży mogą starować bez konieczności dalekich wyjazdów i mogą grać mecze z jednymi z najlepszych tenisistek w tym wieku w Polsce – mówi trener i nauczyciel akademicki dr Tomasz Waldziński. - To jest niezwykle ważne, że w tym procesie szkolenia młodych tenisistów mamy tutaj w Łomży tak prestiżowy turniej „Piątuś Cup”.

Mecze rozgrywane są systemem grupowo-pucharowym. Zawodniczki dzielone są na cztery grupy czteroosobowe, gdzie każda graz każdą. Z grupy wychodzą po dwie tenisistki, i po losowaniu najlepsza ósemka gra systemem play-off (przegrana odpada). 

- Zapraszamy kibiców, żeby zobaczyli tenis na bardzo wysokim polskim poziomie w kategorii Skrzatów. Szczególnie warto przyjść na turniej ponieważ na kortach przy III LO grają reprezentantki Łomży: Iza Waldzińska, która już wygrała pierwszy swój mecz i Magdalena Biedrzycka, walcząca w pierwszym pojedynku – zachęca trener Waldziński.

Mecze rozgrywane będą w weekend do godziny 20. Finał planowany jest na poniedziałek około godz. 14.

 

Foto: Magdalena Biedrzycka
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę