Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Piątuś Cup wystartował

- Dzisiaj jest polski dzień w Paryżu i wyjątkowy dzień na kortach w Łomży. Tam gra Iga Świątek, a do nas zawitały wspaniałe młode tenisistki. – powiedziała Renata Maliszewska-Bagińska wicedyrektor III LO podczas oficjalnego otwarcia Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek w Tenisie Piątuś Cup

Na ósmą edycję turnieju Piątuś Cup do Łomży przyjechały tenisistki m.in. z Krakowa, Warszawy, Radomia, Poznania czy Białegostoku. Łomżyński Klub UKS Return Łomża reprezentuje Aniela Galińska, na której medal liczy trener Tomasz Waldziński. Dziką kartę od organizatorów otrzymała Artemiuk Amelia, reprezentantka białostockiego zaprzyjaźnionego Klubu UKS Sokół-Asy Białystok.

- Myśleliśmy bardzo pozytywnie, ponieważ prognozy były bardzo słabe, ale wszyscy wysyłaliśmy sygnał do wszechświata wzorem książki „Potęga podświadomości”, że uda się turniej, że będzie ładna pogoda, że zdążymy go rozegrać, i jak widać tak jest – mówił organizator turnieju Tomasz Waldziński, którzy z niepokojem i nadzieją spogląda w niebo, że pogodowa kratka idealnie pokryje się z turniejową siatką. 

Do łomżyńskiego turnieju zgłosiło się 37 dziewcząt  w wieku do 14 lat, a  zakwalifikowano 16 najlepszych. Zawodniczki rywalizują w grupach i grają każda z każdą. Dlatego każda zawodniczka zagra min. 6 meczów. Gra odbywa się do dwóch wygranych setów. Finał organizatorzy planują na poniedziałek na godz. 15. Liczymy, że zobaczymy tam reprezentantkę Łomży. 

- Emocje, które będą na kortach w Paryżu nie będą niższe niż tutaj na kortach przy trzecim liceum w Łomży – stwierdziła wicedyrektor szkoły. Być może w którejś z tych młodych, zdolnych dziewcząt, rozwija się talent klasy Igi Świątek, liderki światowego rankingu tenisistek WTA

Sędzią turnieju jest Janusz Sewastianow, który patrząc na przedzierające się słońce zza chmur , życzył zawodniczkom udanych meczów. 

Turniej Piątuś Cup rozgrywany jest na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, w którym od najbliższego roku szkolnego rusza klasa tenisowa z autorskim programem nauczania wychowania fizycznego z elementami tenisa. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę