Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dofinansowanie dla organizacji z Powiatu Łomżyńskiego

Starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski i wicestarosta Maria Dziekońska wręczyli symboliczne czeki dla przedstawicieli organizacji pozarządowych. Został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Łomżyńskiego w 2024 roku przez organizacje pozarządowe. Zarząd Powiatu Łomżyńskiego przyznał 10 organizacjom dofinansowanie 74 800 zł.

Dofinansowanie do zadań kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury, tradycji i dziedzictwa narodowego otrzymało 5 organizacji: Fundacja Muzyczna Ostinato w Czartorii na koncert muzyki klasycznej XX Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica” - 2 800 zł; Oddział Regionalny Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Łomży na 21. edycję „Złoty Wiek – ciekawy i radosny” - 6 tys. zł; Stowarzyszenie „Miód na serce” na „Potańcówki objazdowe z muzyką tradycyjną” - 3 tys. zł;  Fundacja Sztuk i Dialogu na „Piosenka jest dobra na wszystko – XI cykl festiwali tematycznych” - 4 tys. zł; Fundacja Sztuk i Dialogu’ na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich 2024 – 4 500 zł.

Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa w Łomży. Starosta Lech Szabłowski docenił pracę i zaangażowanie społeczników i działaczy stowarzyszeń i fundacji za to, że poświęcają swój czas, wykonując ogrom pracy dla dobra społeczności lokalnych. Wicestarosta Maria Dziekońska, przewodnicząca komisji konkursowej dotacji dla NGO, przypomniała, że większość organizacji składa wnioski corocznie. Organizacje wykazały się pomysłowością i solidnością w przygotowaniu nowych wniosków oraz w rozliczeniu poprzednich.  

Na sport, plener malarski i ochronę zdrowia
Powiat dofinansował działania z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej przez trzy NGO. Powiatowy Związek Sportowy w Łomży otrzymał 22 500 zł na organizowanie i prowadzenie systemu współzawodnictwa sportowego dla dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Łomżyńskiego. Gminny Klub Sportowy Forty Piątnica za 10 tys. zł zorganizuje dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i zajęcia w formach pozaszkolnych dla dzieci i młodzieży. Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe dostało 8 tys. zł na realizację powiatowego kalendarza imprez sportowych Powiatowego Zrzeszenia LZS. 

Zadaniem z promocji i upowszechniania turystyki za 6 tys. zł jest plener malarski pod hasłem „Kultura łomżyńska pędzlem malowana”, którego X edycję przeprowadzi Fundacja Sztuk i Dialogu.

W ramach promocji i ochrona zdrowia dofinansowano dotacją 8 tys. zł Caritas Diecezji Łomżyńskiej na wyjazdowe warsztaty profilaktyczne „Leśny Alchemik”.

Mirosław R. Derewońko
tel. red. 696 145 146

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę