Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Manifestacja rolników w Warszawie

„Tłumnie, głośno i biało-czerwono, ale mało merytorycznie” – tak manifestację rolników w Warszawie ocenia rolnik spod Łomży. Zawiedzeni protestujący oczekiwali więcej konkretów po spotkaniach z rządzącymi.

Wg wyliczeń warszawskiego ratusza w proteście udział wzięło około 10 tysięcy rolników. Tłumaczą, że na manifestację w Warszawie z każdego powiatu przyjechało po 2-3 autobusy. Byli tam przedstawiciele Ziemi Łomżyńskiej.

Na początku marszu, jeszcze pod Pałacem Kultury palono opony, ale później protest odbywał się spokojnie i bez incydentów. Przedstawiciele rolników w Sejmie spotkali się z Marszałkiem Sejmu. Szymon Hołownia wspólnie ze środowiskiem rolników uzgodnił, że dojdzie do zorganizowania w Sejmie „okrągłego stołu” dot. problemów rolników. „Eksperci, rolnicy, politycy i przedstawiciele rynku rolno-spożywczego będą rozmawiać ze sobą w sposób ciągły” – mówił Marszałek Sejmu.

W Kancelarii Premiera przedstawicieli protestujących i ich postulaty przyjął minister, szef kancelarii Jan Grabiec. Premier Donald Tusk był nieobecny. Obecnie przebywa w Pradze na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej. 

W odczuciu rolników dzisiejsza manifestacja, poza demonstracją siły, niewiele im dała. "Nie padło nic konkretnego" - mówil po spotkaniu w KPRM. Rządzący zasłaniają się wspólna polityką rolną, i że tam będą zapadać ostateczne decyzje.

„Chyba będziemy dalej strajkować” - mówi rolnik spod Łomży. 

Zapowiadają, że kolejna manifestacja w Warszawie nie będzie już tak pokojowa.

W ramach wsparcia w Kisielnicy na rondzie rolnicy wystawili traktory z transparentami przypominającymi o wydarzeniu w Warszawie.

 

 

 

 

 

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę