Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Izabela Waldzińska i Eric Bartroli na podium w Krakowie

- Zawodnicy UKS Return Łomża wracają do Łomży z sukcesami, jakie osiągnęli na ogólnopolskim turnieju tenisa PZT w Krakowie – informuje z radością i dumą trener Tomasz Waldziński. - Izabela Waldzińska rozegrała cztery pojedynki, zajmując drugie miejsce w turnieju. Natomiast Eric Bartroli Budkiewicz zagrał pięć meczów i uplasował się na dobrym trzecim miejscu. Dzięki zwycięstwom na kortach Krakowskiego Klubu Tenisowego Olsza, Iza i Eric dostali dzikie karty na Tennis Europe.

- Nasi ambitni tenisiści dzielnie walczyli nie tylko z przeciwnikami na korcie, lecz musieli również pokonać piekielne upały, osiągające 35 stopni Celsjusza w cieniu, a co dopiero w grze bezpośrednio pod ostrym słońcem – opowiada o wydarzeniach z tamtego tygodnia doświadczony szkoleniowiec. 

Iza rozegrała cztery mecze, wygrała trzy i jeden przegrała. Oto jej wyniki z turnieju w meczach z: Antoniną Kormanek (KS Górnik Bytom) 7/5  6/1; Mają Kabzińską (ST Winner Piotrków Trybunalski) 6/2  6/2; Mariyą Fedchyshyną (NST Małopolska) 6/0  6/0; Polą Konik (KS Dragon- Tennis Team - Pro Kraków) 1/6  0/6. Przypomnijmy, że 12-letnia Izabela Waldzińska jest uczennicą Szkoły Podstawowej numer 7 w Łomży. Trenerką Izy jest w UKS Return Aleksandra Durzyńska.

- Mam dobre wrażenia po tym pierwszym turnieju w Krakowie – mówi w drodze do Łomży Izabela. - Dziewczyny były wyrośnięte, wysokie, silniejsze, ale ja byłam szybsza. Jeszcze się zastanawiam, czy pójść w ślady Igi Świątek. Nie jestem pewna, czy chcę zawodowo wygrywać wielkie szlemy... 

„Zagrałem dobrze, ale nie doceniłem przeciwnika”
Eric Bartroli Budkiewicz jest tenisowym Mistrzem Katalonii do lat 10. Ma tatę Hiszpana i mamę z Łomży. Uczy się w Szkole Vaixell Burriac Vilassar de Mar, Barcelona, Hiszpania. Eric na co dzień trenuje w Club Tennis Cabrils, pod okiem trenera Javiera Espinosa Llambrich. Natomiast w okresie wakacyjnym, przebywając w Polsce, chłopiec trenuje i reprezentuje trzeci rok z rzędu UKS Return Łomża. W Krakowie rozegrał pięć pojedynków i po trzech wygranych meczach i dwóch porażkach zajął 3. miejsce. Oto jego wyniki w rywalizacji z: Janem Sośnierzem (UKS Wschodnia 12 Kielce) 6/2  1/6  10/8; Aleksandrem Piskorkiem (RKT / ABC Rzeszów) 6/0  6/1; Dominikiem Pytlem (Grzegórzecki Kraków) 6/0  6/1; Aleksandrem Zygułą (AMS Magic Sports Kraków) 6/2  6/2; Mikołajem Gawlikiem (MUKS Gemik Kielce) 1 / 3 ret. Eric z turnieju ogólnopolskiego wracał do Łomża zadowolony. Na międzynarodowym również zagrał dobrze, jednak nie docenił przeciwnika. 

Organizatorem zawodów był Krakowski Klub Tenisowy Olsza Kraków, który funkcjonuje na terenie Małopolski już od ponad 100 lat. UKS Return Łomża przy krakusach wydaje się zdolnym, ale jednak młodzieniaszkiem, bo za rok będzie świętować jubileusz 20-lecia działalności. 

- Nie obawiałem się o Eryka, bo on na co dzień trenuje w takich wysokich temperaturach – komentuje trener Waldziński. - Martwiłem się o Izę, bo tydzień wcześniej na ogólnopolskim turnieju Mera Warszawa wygrała pierwszy mecz, ale drugi musieliśmy oddać walkowerem, bo Iza doznała przegrzania organizmu. Kręciło jej się w głowie. A jeśli chodzi o turniej międzynarodowy Tennis Europe w Krakowie, to naszym reprezentantom się nie powiodło: Iza przegrała z Ukrainką, a Eric z Polakiem.

Młodzi tenisiści będą pomagać przy turniejach tenisowych w Łomży: osób na wózkach w sobotę i niedzielę od godz. 9. do 20. na kortach MOSiR przy Zjeździe i w niedzielę na MJ Cup przy III LO. 

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146   

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę