Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Głos Katolicki samodzielnie

Od lutego „Głos Katolicki” ponownie będzie samodzielnym tygodnikiem, a nie jak było to przez ostatnie osiem lat dodatkiem do „Niedzieli”. O zmianach poinformował biskup łomżyński Stanisław Stefanek w liście, który ma być czytany we wszystkich kościołach w najbliższą niedzielę.

„Diecezjalne media Kościoła Łomżyńskiego budują się powoli i przechodzą różne fazy” - zaczyna list biskup. Dalej biskup pisze, że diecezja podejmuje sie redagowania własnego tygodnika „Głos Katolicki”, ażeby zrealizować potrójny cel.
„Przede wszystkim przybliżyć Ewangelię Chrystusa prezentując życie wspólnot parafialnych. Chcielibyśmy spotkać się na terenie „Głosu Katolickiego” w grupach przygotowujących się do bierzmowania, we wspólnotach rozmaitych ruchów, które dynamizują życie naszej parafii, a przede wszystkim w codziennej pracy, którą zespoły duszpasterskie organizują na terenie całej Diecezji.
Po drugie chcielibyśmy organizować na terenie „Głosu Katolickiego” spotkania obywatelskie. Znamy się z imienia i nazwiska, znamy swoje problemy, znamy swoje zadania wobec Ziemi, która jest naszą Ojczyzną. Obok funkcjonujących już ogólnospołecznych tygodników chcielibyśmy usłużyć łamami „Głosu Katolickiego” tak, jak Kościół służy przestrzenią najpierw samej świątyni, a potem wszystkich sal na spotkania obywatelskie w pełnej wolności gospodarzy bez koniecznych uzgodnień z globalnymi właścicielami i mocodawcami.
Po trzecie, chcielibyśmy się dzielić każdym dobrem, które serce ludzkie tworzy bez dzielenia społeczeństw na orientacje polityczne, czy grupy zawodowe. Dzielić się dobrem, ukazywać osiągnięcia, zwłaszcza w dziedzinie wychowania młodzieży. A więc bardzo bliska nam będzie współpraca ze szkołami. Tyle cennych inicjatyw możemy spotkać nawiedzając sale szkolne i przypatrując się ofiarnej pracy pedagogów.”

Dodajmy, że pierwszy numer samodzielnego Głosu Katolickiego pojawi się w niedzielę 5 lutego. Tygodnik będzie dystrybuowany przez parafie.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę