Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dozór i poręczenie majątkowe dla przedsiębiorcy zatrzymanego za łapówkę w sprawie hipermarketu

Dozór policji i poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys zł. zastosowała białostocka Prokuratura Apelacyjna wobec zatrzymanego wczoraj przedsiębiorcy z Kielc. Mężczyzna zatrzymany został w związku ze sprawą nieprawidłowości przy lokalizacji hipermarketu w Łomży. Prokuratura postawiła mu zarzut złożenia obietnicy zapłaty łapówki za pomyślne dla jego firmy rozstrzygnięcie w tej sprawie w sądzie administracyjnym. Jest to już czwarta osoba podejrzana w tym śledztwie. Pozostałe to dwóch białostockich przedsiębiorców oraz białostocki adwokat - wiceprezes Okręgowej Rady Adwokackiej.


Wczoraj prokuratura wystąpiła z wnioskiem o aresztowanie adwokata, jednak Sąd Rejonowy w Białymstoku wniosek ten oddalił i uznał, że wystarczy w tym przypadku poręczenie Rady Adwokackiej. Prokuratura zapowiedziała złożenie zażalenia na tę decyzję sądu. Prokuratura nie chce podawać szczegółów dotyczących całej sprawy, zasłaniając się dobrem śledztwa. W listopadzie lokalna prasa napisała, że o lokalizację hipermarketu w Łomży zabiega jedna z kieleckich firm, a łapówka miałaby być wręczona za pozytywne dla tego inwestora załatwienie sprawy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Białymstoku.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę