Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nietypowe warsztaty w Drozdowie.

Nietypowe warsztaty w Muzeum Przyrodniczym w Drozdowie. Można się tam nauczyć sztuki haftowania artystycznego. Pretekstem do zorganizowania takich warsztatów jest otwarcie nowej wystawy "Trudny haft i piękno pracowitego życia" Można na niej zobaczyć ornaty, sztandary i przepiękne chusty haftowane ręcznie nawet 70 lat temu. Do dzisiaj są w znakomitym stanie.

Osiągnięcie takiego efektu to bardzo żmudna praca przyznaje pani Urszula Kędziorek. Haftowania twórczynie prezentowanych na wystawie eksponatów uczyły się kilkadziesiąt lat temu. Swoją wiedzę przekazywały córkom. "Nauczyłam się haftować w szkole, mieliśmy nauczycielkę, Ukrainkę która nas tego uczyła. Ja nauczyłam haftować córkę. Jej dzieci już nie chciały się tego uczyć". Haftować umie coraz mniej osób i coraz mniej osób może swoją wiedzę przekazać młodszym. Dlatego w Muzeum w Drozdowie zorganizowane zostaną specjalne warsztaty, mówi jego dyrektor Mirosław Grużewski. " W każdą sobotę będą spotykały się osoby zainteresowane poznaniem tej sztuki. Będą mogły uczyć się haftu od osób, które zajmują się tym już od wielu, wielu lat" Osoby, które chcą wziąć udział w warsztatach mogą skontaktować się z Muzeum telefonicznie. Zajęcia są bezpłatne

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę