Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 listopada 2024 napisz DONOS@

Rząd za dodatkami dla sołtysów

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa. Świadczenie miałoby być wypłacane po osiągnięciu wieku emerytalnego, tj. 60 lat kobiety i 65 w przypadku mężczyzn.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, którą ma się zająć parlament. Przewiduje ona, że sołtyski i sołtysi, którzy pełnili tę funkcję min. 10 lat, otrzymają 300 zł świadczenie. 

„Ten dodatek to szczególna forma, w jakiej państwo chce się zrewanżować, odwdzięczyć wieloletnim sołtysom, którzy pracowali, często zaangażowali się na wielu polach na rzecz swojej małej wspólnoty” - mówił po posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podkreślał wagę pracy jaką swoim mieszkańcom świadczy około 40 tysięcy sołtysek i sołtysów w Polsce. Nowe świadczenie ma być wypłacane przez KRUS na wniosek osoby uprawnionej.  

Nowe przepisy miałyby wejść w życie od 1 lipca tego roku. By tak się stało wcześniej powinien je przyjąć parlament i prezydent Polski podpisać. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę