Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Wieloletnia dyrektor biblioteki w Podgórzu otrzymała brązowy medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski / Radio Białystok

Wiesława Kłosińska - wieloletnia dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu pożegnała się z placówką. Podczas uroczystości dyrektor otrzymała brązowy medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Wiesława Kłosińska w bibliotece w Podgórzu przepracowała 35 lat, przez ostatnie dwadzieścia kierowała placówka wielokrotnie uznawaną w Rankingu Bibliotek za najlepszą w województwie podlaskim i jedną z najlepszych w Polsce.

Doceniając dokonania Wiesławy Kłosińskiej, minister kultury przyznał jej brązowy medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Biblioteka gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu była centrum działań nie tylko bibliotecznych, ale także kulturalnych, społecznych i rocznicowo-patriotycznych. 

To z jej inicjatywy przed budynkiem, w którym się mieści, wzniesiony został pomnik Ofiar Sybiru, przed którym odbywają się uroczystości w rocznicę wywózek.

Od początku tego roku biblioteka przestała być samodzielnym podmiotem i działa w strukturze Centrum Kultury Gminy Łomża.


https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/224390


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę