Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Myśliwy, który miał zastrzelić dwa łosie podczas polowania niedaleko miejscowości Grądy Woniecko, może uniknąć skazania

Myśliwy, który miał zastrzelić dwa łosie podczas polowania w listopadzie 2022 roku może uniknąć skazania. Prokuratura Rejonowa w Zambrowie złożyła do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania.

Do zastrzelenia łosi doszło w listopadzie podczas polowania zbiorowego niedaleko miejscowości Grądy Woniecko, w powiecie zambrowskim. 72-letni myśliwy twierdził, że pomylił łosie z dzikami lub - jak mówili inni myśliwi - z jeleniami. Na miejsce przyjechała policja, potem sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Zambrowie. Śledczy po zakończeniu swojej pracy przesłali do sądu wniosek o... warunkowe umorzenie postępowania. Jak się dowiedziało Polskie Radio Białystok brali pod uwagę dotychczasową opinię o myśliwym i fakt, że nie był nigdy skazany.

Prokurator zawnioskował o nawiązkę w wysokości 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, przepadek broni i trzyletni okres próby. Jeżeli sąd przychyli się do wniosku prokuratury, myśliwy nie będzie ani skazany, ani uniewinniony. Może to też oznaczać, że nie będzie musiał zapłacić ekwiwalentu w wysokości 28 tysięcy złotych za bezprawnie pozyskaną zwierzynę.

Sąd Rejonowy w Zambrowie rozpatrzy wniosek prokuratury 28 marca. A już w czwartek (15.03) sprawą myśliwego ma się zająć wewnętrzny Sąd Polskiego Związku Łowieckiego.


https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/224392

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę