Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wiceminister edukacji J Zieliński: nauczyciele nie będą zajmować się sprzedażą podręczników.

"Nauczyciele nie mogą zajmować się sprzedażą podręczników" - mówił dziś w porannym programie Polskiego Radia Białystok wiceminister edukacji Jarosław Zieliński. Wczoraj resort po spotkaniu z wydawcami obiecał obniżenie cen podręczników szkolnych, docelowo nawet o połowę. Został powołany specjalny zespół, złożony z przedstawicieli ministerstwa i wydawców, który opracować ma sposoby obniżenia cen. "W tej chwili 1/3 ceny podręcznika stanowią koszty dystrybucji, czyli praca hurtowni, pośredników i księgarni. Jednak w ramach szukania oszczędności nauczyciele nie będą zajmować się dystrybucją książek" - powiedział Jarosław Zieliński.


W Polskim Radiu Białystok podkreślił, że w najbliższym czasie zaproponuje środowisku nauczycielskiemu swego rodzaju "pakt społeczny na rzecz etycznej edukacji". Powiedział, że do nieetycznych zachowań należy zmiana przez nauczyciela podręcznika po tym, gdy otrzyma on określone profity od wydawnictwa. Zaznaczył też, że ministerstwo sprzeciwia się udzielaniu przez nauczycieli za pieniądze korepetycji swoim uczniom.
210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę