Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Poseł Wójcik za jazdę po pijanemu przekaże pieniądze na Domy Dziecka

Janusz Wójcik pozostanie w klubie parlamentarnym Samoobrony. Spotka go jednak kara finansowa. Poseł będzie musiał przez 7 miesięcy wpłacać po 2 tysiące złotych na wybrane domy dziecka. Taką decyzję podjął dziś wieczorem klub - poinformowała wiceprzewodnicząca klubu, podlaska posłanka Genowefa Wiśniowska. Andrzej Lepper na początku proponował karę trwającą rok. Jednak posłowie w głosowaniu zdecydowali o mniejszym wymiarze kary. Poseł Wójcik przepraszał za swe zachowanie cały klub.

Prokuratura na warszawskiej Pradze Południe rozpoczęła śledztwo w sprawie posła Samoobrony. Prokuratura zamierza zarzucić mu prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Przygotowywany jest wniosek o uchylenie posłowi immunitetu. Prokurator Julita Turyk powiedziała, że prawdopodobnie prokuratura wystąpi do Sejmu o zgodę na zatrzymanie posłowi Wójcikowi prawa jazdy. Poseł Samoobrony został zatrzymany przez policję w niedzielę rano. Badanie wykazało 1.48 promilla alkoholu we krwi. Janusz Wójcik jest pierwszym parlamentarzystą, wobec którego zastosowano instrukcje Komendy Głównej policji o postępowaniu wobec osób chronionych immunitetem a przyłapanych na jeździe po pijanemu. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę