Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Rutki-Kossaki: Rolnicy protestują przeciwko ekspertyzie w sprawie łąk

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Zainteresowanych nie pomieściła największa sala w Rutkach-Kossakach. Kilkuset rolników zjawiło się na konsultacjach w sprawie użytkowania przez nich łąk na terenach byłego PGR-u w Grądach-Woniecku.

Ekspertyza w tej sprawie powstała na zlecenie RDOŚ-u i zakłada przede wszystkim podniesienie stanu wód na tym obszarze. Zdaniem rolników spowoduje to zabagnienie łąk, które odzyskali po kilkudziesięciu latach i uniemożliwi ich wykorzystywanie. 

Wątpliwości gospodarzy wzbudzają także zapisy dotyczące opóźnienia terminów koszenia ze względu na lęgi ptaków i pozostawienie w stanie nienaruszonym części tego obszaru. Zalecenia takie uniemożliwią im korzystanie z łąk, z których zbierają paszę dla 10 tys. krów. Wartość swoich strat oszacowali na 200 mln zł rocznie.

Pod protestem w sprawie ustaleń tej ekspertyzy podpisało się już półtora tysiąca osób, inni na zgłaszanie swoich uwag i opinii mają czas do 17 marca.

Podczas konsultacji w Rutkach otrzymali zapewnienie, że wszystkie ich głosy będą wzięte pod uwagę.

 

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/223833

https://www.gov.pl/web/rdos-bialystok/ekspertyza-hydrologiczna-dotyczaca-opracowania-modelu-gospodarowania-woda-w-obszarze-natura-2000-bagno-wizna-plb200005


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę