Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Młodzicy z Łomży skaczą w dal po medale

Dwie zawodniczki i zawodnik LKS Narew Łomża zdobyli trzy medale na Halowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Młodzików (roczniki w wieku 14 i 15 lat) w Białymstoku. - Dziewczęta trenują u mnie od jesieni 2022 roku, ćwiczą i robią postępy, więc i rozwijają się sportowo – ucieszył się z medali obu 13-latek i 14-latka ich trener w skoku w dal Jan Kotowski z LKS Narew Łomża.

Mistrzostwa młodzików odbyły się w sobotę w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Dojlidach, jedynej w województwie podlaskim, gdzie można zawody lekkoatletyczne zimą zorganizować. W skoku w dal młodziczek srebrny medal zdobyła Alicja Kotowska, uczennica SP nr 10 w Łomży, z wynikiem 4,86 metra. Brązowy medal wywalczyła Natalia Skarżyńska, również z „Dziesiątki”, skacząc 4,54 metra. Czwarte miejsce to osiągnięcie Oliwii Chojnowskiej z SP nr 5. W skoku w dal młodzików brązowy medal wywalczył wynikiem 5,37 metra 14-latek Wiktor Tyszka ze Szkoły w Jedwabnem, trenujący w LKS Narew od wiosny. Trenerem czwórki skocznych nastolatków jest Jan Kotowski. 

„W kasie klubowej pustka...” 
We współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży za 2022 rok w Łomży triumf odniósł Klub Sportowy Prefbet Sonarol, prowadzony przez Andrzeja Korytkowskiego, zdobywając 112 punktów w klasyfikacji krajowej. Jak wspomina trener Jan Kotowski, po raz pierwszy (ewentualnie drugi) od 1975 r. LKS Narew nie zajął 2. miejsca na podium w punktacji klubowej, bo 26 punktów zdobyło brydżowe SŁABS Łomża i 22 bokserski BKS Tiger Łomża.

- A my zdobyliśmy w minionym roku zaledwie 20 punktów, czyli bardzo mało, ponieważ ostatnio mieliśmy około 100 pkt. – komentuje trener Kotowski. W latach 80. XX wieku Klub Narew wyprzedzała międzyszkolna Zorza Łomża, później - Klub Medyk w taekwondo, zaś w tym stuleciu prymat zazwyczaj dzierżył LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, którego tradycję, częściowo kadrę i prezesa przejął od 2 lat KS Prefbet Sonarol. - Czekamy na dotację z budżetu Miasta Łomża, bo w kasie klubowej jest pustka – podsumowuje Jan Kotowski. - Mamy znów problemy z wyjazdami na zawody z powodu braku środków finansowych.

Mirosław R. Derewońko
tel. red. 696 145 146

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę