Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

MPEC w Łomży informuje mieszkańców, jakie oszczędności przyniosły inwestycje w kotły na biomasę

"102 993 złotych - aktualna kwota, która dzisiaj została w portfelach naszych odbiorców". Baner o takiej treści można zobaczyć na jednym z łomżyńskich portali. W ten sposób Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży informuje, jakie oszczędności przyniosły inwestycje w kotły na biomasę. Zastąpienie nią węgla pozwala uniknąć opłat za emisję dwutlenku węgla. I właśnie o tym informuje baner.

Ale czy mieszkańcy Łomży odczuwają te oszczędności i wiedzą skąd jest ciepło w ich domach? W rozmowach z naszym reporterem mówili, że nie. Część rozmówców dodawała jednak, że wiedzą, że w innych miastach opłaty są wyższe. Nie widzieli też wpływu inwestycji w inny rodzaj paliwa dla ciepłowni na ich rachunki.

Prezes MPEC w Łomży Radosław Żegalski mówi, że teraz 80 procent ciepła wytwarzanych jest z biomasy. W tym samym procesie wytwarzana jest też energia elektryczna, której sprzedaż pozwala obniżyć koszty i zmniejszyć obciążenia mieszkańców. Ze względu na wprowadzone przez rząd dodatkowe opłaty dla producentów energii, nie ma jednak szans na obniżenie rachunków, które płacą odbiorcy.

Dodaje jednak, że produkcja energii cieplnej i elektrycznej z biomasy pozwala uniknąć opłat za emisję dwutlenku węgla, które obciążyły mieszkańców i spowodowały wzrost opłat. I właśnie informację o tym przekazuje baner na jednej ze stron internetowych.

Budowa nowego kotła w MPEC kosztowała ponad 22 miliony złotych. 10 milionów to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę