Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Po wypadku uszkodzona jest sygnalizacja świetlna na jednym z ważniejszych skrzyżowań w Łomży

Od ponad miesiąca nie działa sygnalizacja świetlna na jednym z ważniejszych skrzyżowań w Łomży. 26 grudnia doszło do wypadku, w wyniku którego uszkodzona została instalacja u zbiegu alei Legionów i ulicy Poznańskiej.

Jak mówi Łukasz Czech z Urzędu Miasta w Łomży, problemem jest wiek sygnalizatorów na tym skrzyżowaniu. 

- Skrzyżowanie alei Legionów, ulicy Poznańskiej i ulicy Szosa do Mężenina jest jednym z najstarszych skrzyżowań w naszym mieście z sygnalizacją świetlną. Naprawą zniszczeń, jakie powstały na nim w wyniku wypadku z końca grudnia ubiegłego roku, nie jest w stanie zająć się miejski zakład. Konieczne jest zaangażowanie do tego specjalistycznej firmy - mówi Łukasz Czech.

Niestety do tej pory urzędnikom nie udało się znaleźć firmy, która podjęłaby się naprawy.

- Z uwagi na zastosowane tam maszty do sygnalizatorów i sterowniki jest problem ze znalezieniem lokalnego przedsiębiorcy, który mógłby się podjąć tego wyzwania. Obecnie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży poszukuje w kraju firmy, która byłaby w stanie to zrobić. Dlatego trudno jest teraz określić termin, kiedy znów sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu będzie mogła sterować ruchem - dodaje Łukasz Czech.

Przez skrzyżowanie alei Legionów i ulicy Poznańskiej przejeżdżają samochody ciężarowe omijające centrum Łomży. Dlatego policjanci proszą o ostrożność i uważne patrzenie na znaki wyznaczające pierwszeństwo przejazdu.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę