Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Stworzyli nowatorską Łomżyńską Radę Turystyczną

W piątek rano w „Polonezie” spotkało się kilkanaście osób z firm z branż: turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej, aby powołać Łomżyńską Radę Turystyczną. - Indywidualnie niewiele mogliśmy zdziałać w celu ożywienia łomżyńskiej starówki, bo każdy z nas musi pracować, ażeby zarobić na życie – opowiada jedna z inicjatorek spotkania Jadwiga Serafin, prowadząca z mężem od lipca 2011 r. Restaurację Na Farnej. - W grupie będzie nam raźniej, łatwiej i szybciej zainicjować współpracę z Miastem i organizacjami dla dobra naszej kochanej Łomży. Nasza inicjatywa ma charakter otwarty.

Duch sprawczy w dziedzinie propagowania działań turystycznych w Łomży i promowania miasta w Polsce, Europie i świecie to Wojciech Winko. Szef Lokalnej Organizacji Turystycznej jednocześnie jest przewodnikiem. Z pasją i znawstwem opowiada przybyszom o ponad 1000-letnich dziejach i współczesności grodu nad Narwią. Niedawno zasłynął społeczną inicjatywą postawienia platformy widokowej na skarpie przy Woziwodzkiej. Z samodzielnie zbudowanej przezeń barki płaskodennej można podziwiać panoramę Doliny Narwi. Szef LOT wyjaśnia, że Rada ma służyć wsparciu branży turystycznej w inicjowaniu i koordynacji działań na rzecz rozwoju turystyki.

- Członkowie naszej Rady pragną nawiązać i prowadzić dialog z samorządem w zakresie potrzeby promocji turystyki i wspierania różnych form aktywności społecznej, w tym kulturalnej i przedsiębiorczości – precyzuje Wojciech Winko.

Założycielka Restauracji na Farnej, w której odbywają się wernisaże malarstwa i fotografii, recitale wokalne i muzyczne, dodaje, że wspólnie z Miastem i Miejskim Domem Kultury Rada Turystyczna zaangażuje się w wydarzenia, które uatrakcyjnią pobyt na starówce: - Pragniemy, aby odnowiony Stary Rynek i okolice były bardziej przyjazne i otwarte dla turystów i łomżyniaków.

  

Obwodnica Łomży zmniejszy ruch tranzytowy

Na posiedzeniu w Hotelu Gromada członkowie Rady postanowili wystąpić do prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego z inicjatywą powołania Społecznej Rady do spraw Turystyki - organu doradczo-konsultacyjnego Prezydenta Miasta Łomży. Właściciele firm wyrażają potrzebę przyjęcia przez samorząd kompleksowego programu działań. Przy wsparciu społecznym, można by stworzyć mechanizm zachęt do turystycznych odwiedzin Łomży i promocji historycznego miasta.

- Jednym z argumentów, przemawiających za pilną potrzebą prowadzenia takiego dialogu, jest planowane do połowy 2024 roku oddanie do użytku w ramach korytarza transportowego Via Baltica obwodnicy Łomży, która co prawda lepiej skomunikuje nasze miasto z systemem dróg krajowych, ale i w sposób bardzo znaczący ograniczy w nim ruch tranzytowy, w tym także  turystyczny – argumentują w komunikacie po 1. posiedzeniu inicjatorzy.

Prezydium Łomżyńskiej Rady Turystycznej utworzyli wybrani przez uczestników spotkania: Urszula Doda, reprezentująca łomżyński oddział Polskiego Towarzystwa Krajoznawczo-Turystycznego, Wojciech Winko z Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska, oraz Marcin Mieczkowski, przedsiębiorca z Firmy Rejsy Gondolą po Narwi. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę